GRC River Relays 5k
Results by Division
July 23, 2016
Corrections:  Email Bill@NoExcusesRunning.com
All Female Combined Under 36 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Punk White Boys Isabella Zane Madison Galvan 7 22:40.9
2 BGC Ligntning Mandy Ortiz Mari Flores 32 47:09.3
           
All Male Combined Under 36 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Tacoheads Isaac Lara Aaron Lara 3 19:13.8
2 Team Davis Guillermo Carrillo Davis Bullard 4 19:21.5
3 BGC Storm Fernando Vasquez Isaac Mahan 20 30:00.3
4 BGC Thunder Jerry Hartl Jesus Flores 28 34:33.9
           
Male & Female Combined Under 36 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Team Lopez Noah Lopez Sophia Lopez 17 26:57.0
2 The Awesome 2 Carah Palmer Parker Murray 25 32:49.9
           
All Female Combined 37-79 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Running Girls Gone Wild Rain Chambers Tracy Almazan 15 26:42.2
2 Blister Sisters Amanda Shannon Erin Rhea 18 26:59.5
3 The Johnson Project Kristen Johnson Tatiana Johnson 23 31:07.2
4 Curly Girls Nicole Duden Allyson Duden 26 33:01.9
           
All Male Combined 37-79 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Salado Twosome Robert Pereira Alex Cook 1 18:23.9
2 Hubris Will Warren Steve Stoot 2 18:55.6
3 Team Slope Jonathan Alexander Kyle Bell 5 20:26.8
4 Man Kandy Andrew Martin Keith Clayton 10 24:04.3
           
Male & Female Combined 37-79 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Win or Lose, We Booze Steph Hahn Drew Hardin 8 23:17.8
2 Lusk Crew Melody Lusk Thad Lusk 12 24:43.9
3 Fireball Xiaofei Li Victor Lai 16 26:54.4
4 Ying Yang Sonja Thompson Lennox Thompson 24 32:39.1
           
All Female Combined 80-109 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Ktown Woggers Debbie Morrison Karen Langford 30 37:57.2
           
All Male Combined 80-109 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Ten Nine Six Paul Szendrey Wade Knutson 9 23:47.0
2 Thirsty Goat Mario Martinez Danny Thiele 11 24:09.4
3 QLAthletes Warren Hughes Chris McCaul 13 25:04.7
           
Male & Female Combined 80-109 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Zam Martin Zamarripa A'Lissa Zamarripa 14 25:38.9
2 Team GreenEgge Kat Eggemeyer Justin Eggemeyer 19 27:50.3
3 Matterhorn & Bumbles Matt Lee Jennifer Cook 27 33:50.6
           
All Male Combined Over 110 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 The Tall Guys Hakan Riggestad Bob Daniel 22 31:02.7
           
Male & Female Combined Over 110 Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 Kentucky Stumblers Ken Catron Donita Catron 29 34:36.0
           
Family Team
Division Place Team Name Team Member #1 Team Member #2 Overall Place Total Time
1 TSD Prodigy Joe Cardenas Joe Cardenas 6 20:33.4
2 Zero-Alberta Katherine Ying Li Jessica Li 21 30:43.7
3 Are We There Yet? Wing Ho Harmony Ho 31 39:47.0